Ambasada Shqiptare ne Londer

Posted in the Albania Forum

First Prev
of 2
Next Last
Shkodranja

London, UK

#1 Jun 24, 2008
.jane shume te pasjellshem
.bejne si pronare te ambasades dhe jo si puntore publik
.nje buure tropojan bente si te ishte ne "disco" dhe jo ne pune, bente si te ishte Brad Pitt me flirte me mua dhe nje grua tjeter (edhe pse ai ishte i martuar e me femi)
.nje Tirons me emrin Astrit ishte idiot, nuk ia kishte idene proceseve dhe ligjeve shqiptare, dhe bente si te ishte roje burgu, i mosperfillte shqiptaret
.nuk kishin etiketa qe te dalloheshin se cpune bejne ose rankun
.kishin vetem dy dhoma, carpetin e derrmuar te bere me njolla etej
.nuk te rrespektonin fare, te vinte turp te prisje jashte ambasades si kafshe

Si i kemi ambasadat ne vedet e tjera, dhe cfare pershtypje u kane lene juve?

“A.K.A Alpha”

Since: Dec 06

Mat, Shqiperi

#2 Jun 24, 2008
Eshte e vertet, jane shume te pasjellshem dhe me te vertet te trashe. Kam pasur edhe une fatkeqesine te merrem me to.
Sillen thua se eshte prona e tyre dhe thua se e kane cliruar vet.

“OH SA MIRE TE JESH SHQIPTAR”

Since: Aug 07

Tirana, Albania

#3 Jun 24, 2008
Ue kam qene vetem nje here ne ambasaden tone ne Washigton. U largova me pershtypjet me te mira. Dokumentat mi bene lemsh, por te pakten ishin shume te sjellshem. Me cuan dhe tek ambasadori per ta takuar. Me lane pershtypjen qe nuk u binte rasti te takoheshin me shume shqiptare, dhe prandaj u sollen ashtu.
Gallata ishte se ndersa po kerkoja per ambasaden e Shqiperise,(eshte nje bllok i madh ambasadash ne Washington) pashe nja dy tipa me kollare ne rruge qe perpiqeshin te ndiznin nje makine qe kishte ngecur. Nje shoku im qe ishte me mua tha:
"Aty do jete ambasada shqiptare. Vetem diplomatet shqiptare dine te rregullojne makina"
Shkodran

New York, NY

#4 Jun 24, 2008
Hermon wrote:
Ue kam qene vetem nje here ne ambasaden tone ne Washigton. U largova me pershtypjet me te mira. Dokumentat mi bene lemsh, por te pakten ishin shume te sjellshem. Me cuan dhe tek ambasadori per ta takuar. Me lane pershtypjen qe nuk u binte rasti te takoheshin me shume shqiptare, dhe prandaj u sollen ashtu.
Gallata ishte se ndersa po kerkoja per ambasaden e Shqiperise,(eshte nje bllok i madh ambasadash ne Washington) pashe nja dy tipa me kollare ne rruge qe perpiqeshin te ndiznin nje makine qe kishte ngecur. Nje shoku im qe ishte me mua tha:
"Aty do jete ambasada shqiptare. Vetem diplomatet shqiptare dine te rregullojne makina"
hahahaha e forte kjo puna e makines hahaha
ere mali

Sofia, Bulgaria

#5 Jun 24, 2008
Hermon wrote:
Ue kam qene vetem nje here ne ambasaden tone ne Washigton. U largova me pershtypjet me te mira. Dokumentat mi bene lemsh, por te pakten ishin shume te sjellshem. Me cuan dhe tek ambasadori per ta takuar. Me lane pershtypjen qe nuk u binte rasti te takoheshin me shume shqiptare, dhe prandaj u sollen ashtu.
Gallata ishte se ndersa po kerkoja per ambasaden e Shqiperise,(eshte nje bllok i madh ambasadash ne Washington) pashe nja dy tipa me kollare ne rruge qe perpiqeshin te ndiznin nje makine qe kishte ngecur. Nje shoku im qe ishte me mua tha:
"Aty do jete ambasada shqiptare. Vetem diplomatet shqiptare dine te rregullojne makina"
Qenka shume komike kjo historia:))))). Une ne Ankara kam qene ne Ambasade dhe kane qene te sjellshem ne pergjithesi.
Shqiptari Londer

UK

#6 Nov 4, 2008
Vjet i kam kerkuar me e-mail qe akoma e kam edhe do ta ruaj edhe 100 vjet, nje ftese dhe informacione per festen kombetare te 28 nentorit.
Pergjigja qe mora, via e-mail, ishte se nuk kishin asnje detyrim moral dhe shoqeror qe te me tregonin apo te me jepnin 1 ftese per festen kombetare te 28 nentorit.
Thashe me vete a eshte tallje qe keto lloj kafshesh dhe injorantesh, grykesa te uritur te perfaqesojne shqiptaret neper bote?
Jam dhe kam punuar per shume vite ne administrata dhe me gjithmend e kisha harruar injorancen dhe grykesine e qeverise tone dhe te perfaqesuesve te saj. Prap nuk merzitem Shqiperine nuk e perfaqesojne ato idiote qe gjen Sali kafsha por vete shqipetaret.
Rrofte vendi yne dhe populli shqiptar.
e kam vendosur qe cdo muaj do ti dergoj me DHL Sales 1 euro cheque, vetem mos ta shese shqiperine te serbet
Ju pershendes shqiptare kudo ne bote
pirat

UK

#7 Jan 12, 2009
te ngjallin neveri kudo.....
simpatiku_londer

UK

#8 Aug 24, 2009
pershendetje te gjitheve qe do ta lexoni kete ms.
punonjesit shqiptare ne ambasade bejne sikur ato te kane shpirtin ne dore.me ka ndodhur mua dhe kur shkova ne ambasade me thane se e kemi mbyllur.ora ishte 11.45 min e kisha ne dore oren.i bija ziles dhe nuk mu pergjigjte njeri.mbasi me thane se orari eshte 9.00 me 12.00 ika pastaj cte beja apo nuk isha dhe me femi te vogel 1 vitit,po ku do te ja dine ato .ato te flasin sikur ta kane shpirtin ne dore.pastaj nuk kam pare orare me te famshem se ky i ambasades sone 3 ore pune.e si.shtet mo vlla e jo prralla.apo jo.sa te kemi shtetin e forte qe mbahet me paterica mire eshte.e mo grup jeta lufte .kete e dine te gjithe.po te shkosh per nje problem ne qofte se ben 20 euro,ato thone 20 paund,se jane te paftyre.nje burre aty qe punonte ne ambasade qe nuk e dije me ma fale boten se cpune ose cprofesion kishte ,se kam idene,ndoshta ishte dhe pastruesi i nderteses ,ai te flet tere kapadihllek.nuk ta kthejne shpirtin per se mbari.po sikur te isha une ne vendin e tij dhe tja beja ashtu do ti vinte mire atij ? jo .por dhe ne shqiperi nje djale qe ishte vetem roje aty u mundua te me sqaronte me te gjithe tangerdhekun qe kishte,se jam une ketu,me nje pergjigje skandaloze se nuk i takonte fare.kujtoj ai se une kisha shkuar per ndonje vize apo ndonje vize.po une kisha britishin ne xhep dhe kur e pa me tha me fal.sepse me kerkoi lek vetem per te me dhene nje forme qe e desha per nje mikun tim qe desha ta ndihmoja.prandaj edhe se kemi disa vite neper evrope perseri kemi nevoje per gdhendje.turp eshte per shqiptaret dhe na vjen zor dhe te themi se jemi shqiptare se na shohin me sy tjeter.flm.
simpatiku_londer

UK

#9 Aug 24, 2009
njerezit nuk kane buke te hane kurse TOSI I NANES PICINGUL E NE P... SAMES luan kazino neper EVROPE .
EDI I SHKURTE NDERTON QYTETIN NE FRANCE.E KJO ESHTE DEMOKRACI .JO VVLA JO.
afrimi bristol

Cheltenham, UK

#10 Oct 26, 2010
ambasada shqiptare ne londer jane njerzit ma kot qe kam pa naj her nuk dine me te shpjegu 2 gjana vijne me pune ne ambasade dhe kujtojne se kane ardhe per pushime shume turp per shqiperine.
emiliano

Netherlands

#11 Nov 26, 2010
normal te gjith qe punoin neper ambasadat europiane te shqiperis jan injorant ?para 3 vjetesh kam patur ca probleme ne franc isha pa letra e do me kthenin ne shqiperi,por une sdhash emrin e vertet dhe autoritetet franceze me shpun te ambasada shqipetare per te ditur a ekzistonte ky emer.dhe ata e vertetuan se isha un me kete emer?po sishte e vertet
lena

Stockport, UK

#12 Jan 14, 2011
a mude te me tregoni nqs e dini, a mund te mare pashaporte biometrike tek ambasada shqipetare ne londer
mondi middlesbrough

Corfu, Greece

#13 Apr 6, 2011
po sa mire qe jemi shqipetare se vetem per te vuajture jemi te lindure
arlind kastrati

London, UK

#15 Aug 7, 2011
ju lutem kush ka dijeni per kte broblemin tim te me kthej pergjigje me ka humbur pasaporta ne belgjik a kam mundesi mi bo denancim ktu ne ambasadem shiptare ne londer.fm per mirkuptimin
Albaneze

Arlington Heights, IL

#16 Aug 7, 2011
mondi middlesbrough wrote:
po sa mire qe jemi shqipetare se vetem per te vuajture jemi te lindure
Po zezaket cfare duhen te thone?
Shqip Londer

London, UK

#17 Nov 1, 2011
Kam patur rastin te veja te beja disa pyetje ne ambasaden shqiptare te Londres ne Shator 2011.

Eshte per TURP te madh sa te paafte qe jane ata punonjes. Ajo qe mu pergjigj nuk dinte te lidhte dy fjale bashke, nuk dinte te me shpjegonte asgje dhe ne fund mburrej me faktin se paskesh studiuar jashte shtetit-nuk i besova asnje fjale.

Une nuk mund te besoj qe akoma shteti yne vazhdon te perfaqesohet ne UK me injorantet dhe harron studentet e shkelqyer te diplomuar ne UK.

Komunizmi i ka rrenjosur thelle paaftesine neper mendjet e shqipetareve, dhe sot edhe pse reklamohen si te djathte, vazhdojne me mesimet e xhaxhit Enver.
Ana

Cobham, UK

#18 Nov 17, 2011
Une kam qene ne ambasade ne Londer para dy javesh per nje prokure dhe punonjeset ishin shume te sjellshme. I ben edhe dhurate vajzes nje liber me kenge per femije dhe CD bashkangjitur. Na thane eshte dhe nje kenge shqiptare qe ta mesoj vajza. Me pelqeu gjesti!
Shqiptar

UK

#19 Apr 13, 2012
Jane njerezit me Te degjeneruar we Kam takuar ndonje here neper office. Ato madje as nuk Te pergjegjen as ne tel.
Tipi_

Brooklyn, NY

#20 Apr 13, 2012
Hermon wrote:
Ue kam qene vetem nje here ne ambasaden tone ne Washigton. U largova me pershtypjet me te mira. Dokumentat mi bene lemsh, por te pakten ishin shume te sjellshem. Me cuan dhe tek ambasadori per ta takuar. Me lane pershtypjen qe nuk u binte rasti te takoheshin me shume shqiptare, dhe prandaj u sollen ashtu.
Gallata ishte se ndersa po kerkoja per ambasaden e Shqiperise,(eshte nje bllok i madh ambasadash ne Washington) pashe nja dy tipa me kollare ne rruge qe perpiqeshin te ndiznin nje makine qe kishte ngecur. Nje shoku im qe ishte me mua tha:
"Aty do jete ambasada shqiptare. Vetem diplomatet shqiptare dine te rregullojne makina"
kto me kamje automatike as nuk ndezin me te takume, se do I kishe pa tu shty makinen ne DC! Lol
Tipi_

Flushing, NY

#21 Apr 13, 2012
Shqiptar wrote:
Jane njerezit me Te degjeneruar we Kam takuar ndonje here neper office. Ato madje as nuk Te pergjegjen as ne tel.
kam pas experience shume te mire me Konsulaten Shqiptare ne France, Rrusi e Itali. Kam komuniku me telefon dhe me emails me konsujt dhe me kan orientu ne kohe dhe shume me kulture.
Per kto te new yourkut s'po flas sepse njof komsullin personalisht.
Ndersa kur kam shku ne ambasaden rruse dhe disa ambasada e komsullata tjera ne NY kam pare korrupsion sheshit!!!
Duken shume te sjellshem por me qetesi I drejtojn aplikuesit per viza etc probleme tjera tek sekseret te cilet kane agjensi turistike ose biznese tjera. Te zgjidhin pune por duhet te pagush cash

Tell me when this thread is updated:

Subscribe Now Add to my Tracker
First Prev
of 2
Next Last

Add your comments below

Characters left: 4000

Please note by submitting this form you acknowledge that you have read the Terms of Service and the comment you are posting is in compliance with such terms. Be polite. Inappropriate posts may be removed by the moderator. Send us your feedback.

Albania Discussions

Title Updated Last By Comments
albanesi fate schifo (Dec '08) 14 min scheiBe siziliani... 10,825
Do most Albanians eat pork? (Jun '12) 3 hr alpha 45
Albanian origins in the Caucasus Albania (Sep '09) 3 hr alpha 27
Vajza ju pelqen ta kaloni spermen ne bark? 7 hr bobi tr 22
Keidyy''1''Alekdandra''1'' (Apr '14) 7 hr INTERISTI KAMPION 37
vajza sa e doni karin te gjat (Jan '13) 13 hr francesko 62
yeahh 16 hr Gjonni 1
More from around the web